W Sędziszowie Młp. będzie nowy zjazd na Kolbuszową
Fot. M.Idzik

Od symbolicznego wbicia łopaty w Sędziszowie Małopolskim oficjalnie rozpoczęła się  budowa nowej drogi. Połączy wjazd do miasta z dawnej czwórki - czyli trasy 94 z rondem na osiedlu Kawęczyn na trasie do Kolbuszowej.

Droga  będzie omijać  wiadukt kolejowy, pod którym teraz  mieszczą się ciężarówki tylko do  2,5 metra wysokości.  Inwestycja obejmuje budowę 800 metrów nowej trasy i przebudowę pół kilometra obecnej drogi gminnej. Wykonawcą jest   Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie. Wiceprezes  Franciszek Kosiorowski  powiedział, że choć nie jest to duża inwestycja, wymagała wielu przygotowań. W ziemi znaleziono już  niewybuchy i ludzkie szkielety, a trzeba jeszcze ominą rury gazowe  i wymienić torf na   głębokości 6 metrów.  

Nową trasą pierwsi kierowcy najprawdopodobniej pojadą jesienią tego roku. Inwestycja pochłonie blisko 7,5 mln złotych. Ponad 6,3 mln złotych podchodzi z funduszy unijnych.  Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Max 04 Kwi, 2019

    Teraz koniecznie trzeba dorobić zjazd z A4 na drogę do Kolbuszowej, żeby skończyć z obecnym kompromitującym zjazdem w polach i koniecznością jeżdżenia ścieżkami. To był skandal tak zaprojektować węzeł autostradowy!

  • Kolbuszowianin 04 Kwi, 2019

    Proszę poprawić tytuł artykułu. Chodzi o "Kolboszową" Pozdrawiam, Kolbuszowianin ;)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj