Martwią się o przyszłość kolejki wąskotorowej
Fot. Archiwum

Kolejka wąskotorowa z Przeworska do Dynowa znacząco wpływa na rozwój gospodarczy i promocję gmin usytuowanych na jej trasie. Tak uważają ich wójtowie, którzy spotkali się w Hadlach Szklarskich by rozmawiać o dalszych losach kolejki.

W planach jest remont zniszczonego torowiska, które jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa pasażerów. W Urzędzie Marszałkowskim złożony został wniosek o dofinansowanie prac na kwotę 20 mln zł. Decyzja zapaść ma z końcem kwietnia.

Jeśli byłaby negatywna - na kilka lat trzeba by było zawiesić ruch na tej linii - a to zdaniem wójtów - oznaczałaby likwidację kolejki.

Pomimo tego samorządowcy w sezonie turystycznym chcą powiązania kursów z lokalnymi imprezami. Liczą też na wydarzenia poświęcone wyłącznie kolejce. Chodzi im też o to, by mieszkańcy rozwijali swój biznes w oparciu o funkcjonowanie wąskotorówki np. pamiątkarstwo, gastronomię, handel.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Maj, 2020
  Samorządy dokładnie liczą pieniądze w budżecie
  Samorządy dokładnie liczą pieniądze w budżecie
  O 16.00 w Kościele Farnym w Rzeszowie odbędzie się Msza Święta w intencji podkarpackich samorządów w 30. rocznice ich funkcjonowania....
 • 27 Maj, 2020
  SOSW częściowo wracają do normalnych zajęć
  SOSW częściowo wracają do normalnych zajęć
  Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze częściowo wracają do zajęć stacjonarnych. Dyrektorki ośrodków w podrzeszowskiej Mrowli i Rudniku nad Sanem przyznają, że decyzja...
 • 27 Maj, 2020
  Leśnicy sadzą cisy
  Leśnicy sadzą cisy
  70 tysięcy cisów rośnie w lasach Podkarpacia. Leśnicy podkreślają, że w ostatnich latach udała się restytucja tego gatunku drzewa, trudno...

1 komentarz

 • Betty 08 Kwi, 2019

  Z tego co się orientuję kolejka jest własnością powiatu Przeworskiego I funkcjonuje pod zarządem ZDP więc Niech nie martwi jej dalszym losem wójt z jawornika.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj