Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani
fot. BOSG

Trzecią w tym miesiącu grupę nielegalnych imigrantów ujęła Straż Graniczna w Bieszczadach. Strażnicy graniczni skontrolowali w okolicy Stuposian w Bieszczadach Volkswagena Transportera, którym jechało trzech mężczyzn. Dwóch z nich w wieku 38 i 23 lata nie posiadało żadnych dokumentów. Okazało się, że parę godzin wcześniej w nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Kierowca samochodu - 29 letni obywatel Niemiec narodowości kurdyjskiej to brat jednego z imigrantów - miał go z sobą zabrać do Niemiec. Drugi z zatrzymanych Turków powiedział, że chciał przedostać się do Czech, gdzie już przebywają członkowie jego rodziny. Powiedzieli, że za doprowadzenie do granicy zapłacili na Ukrainie bliżej nieznanemu mężczyźnie 3 tysiące euro. Zatrzymany obywatel Niemiec usłyszał już zarzut organizowania nielegalnego przerzutu imigrantów. Natomiast Turcy odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy Decyzją sądu zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, gdzie oczekują na dalsze decyzje w tej sprawie.

W pierwszy weekend kwietnia na Podkarpaciu zatrzymano dwie grupy imigrantów, łącznie 10 osób; trzech obywateli Pakistanu, dwóch Bangladeszu i jednego Syryjczyka oraz 4-osobową rodzinę ormiańską.Od początku roku, na zielonej granicy, na Podkarpaciu, zatrzymano łącznie ponad 50 nielegalnych imigrantów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Zenek 20 Kwi, 2017

    Kierowcę skazać prawomocnym wyrokiem i deport do Niemiec. Samochód jako przedmiot służący przestępstwu - skonfiskować... Pozostałych deportować na Ukrainę z zakazem wjazdu do Unii na 5 lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj