Mieczysław Kasprzak o celach i eurowyborach
fot. mm

Prawdopodobnie w tym tygodniu Polskie Stronnictwo Ludowe złoży w Sejmie projekt obywatelski, aby w konstytucji zaznaczona była przynależność Polski do Unii Europejskiej. Zdaniem posła PSL Mieczysława Kasprzaka w ostatnich latach PiS prowadzi taką politykę, aby obrzydzić Polakom Unię i wyprowadzić nas z jej struktur. Tymczasem 80% Polaków chce pozostania naszego kraju we Wspólnocie Europejskiej. Będzie to sprawdzian dla Prawa i Sprawiedliwości, które w kampania wyborczych oficjalnie głosi, że jest za naszą integracją z Unią.

Lider ludowców na Podkarpaciu tłumaczy, że ma zbyt dużo zajęć w polskim parlamencie i dlatego nie startuje do Parlamentu Europejskiego. Przede wszystkim chce doprowadzić do finału obywatelski projekt emerytury bez podatku.

Mieczysław Kasprzak uważa, że pochodzący ze świętokrzyskiego Czesław Siekierski jest najlepszym fachowcem w unijnych sprawach i dlatego jest kandydatem nr 1 na podkarpackiej liście Koalicji Europejskiej.

Poseł przypomniał, że Siekierski negocjował nasze wejście do Unii Europejskiej, a obecnie jest przewodniczącym komisji rolnictwa w Parlamencie Europejskim. Zna problemy Podkarpacia bo mieszka obok Połańca, zaledwie 12 kilometrów od granicy województwa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Walter 02 Kwi, 2019

    M. Kasprzak dlaczego chodzis na skarge do EU na Polske.

  • Observator 01 Kwi, 2019

    Czyli sugestia zapisu w Konstytucji jak w przeszłości był zapis w Ustawie Zasadniczej o przyjaźni i przynależności do ZSRR. Demagogia Panów pod publiczkę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj