Pełnomocnik Tadeusza Pelczara, kandydata na wójta gminy Korczyna, który w drugiej turze przegrał dwoma głosami domaga się unieważnienia wyborów, wygaszenia mandatu wójta i zarządzenia ponownych wyborów. Ewentualnie może to być unieważnienie wyborów i zarządzenie ponownego przeliczenia głosów we wszystkich komisjach obwodowych. Jego zdaniem podczas liczenia głosów mogło dojść do nieprawidłowości, które zadecydowały o wygranej kontrkandydata.

Przedstawiciele wszystkich komisji obwodowych mówili dziś w sądzie, że ich praca była zgodna z regulaminem, a liczenie głosów odbyło się tak jak przewiduje prawo, czyli kolegialne. Jednym ze świadków podczas dzisiejszego posiedzenia krośnieńskiego sądu okręgowego, dotyczącego protestu wyborczego był komisarz wyborczy w Krośnie Kamil Janiec. Okazało się jednak, że nie dostał on odpisu protestu. Zasugerował by,  kolejną rozprawę, którą zaplanowano na 12 kwietnia, rozpocząć od weryfikacji dokumentacji wyborczej w komisji nr 2, do której skarżący Tadeusz Pelczar ma najwięcej wątpliwości.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

4 komentarzy

 • Korczynianka 06 Kwi, 2019

  Jak będę miała możliwość głosowania to zagłosuje z mężem na Zych - a

 • korczyniak 03 Kwi, 2019

  Korczyna została podzielona na pół widać po wyniku wyborów, więc mówienie że Wójt Zych wygrał bo tak chcieli mieszkańcy trochę nie na miejscu... Wygrał bo mu się tak trochę udało.

 • Zdegustowany 31 Mar, 2019

  Tak postępuje jedynie człowiek bez honoru, który nie umie przegrywać.

 • w 30 Mar, 2019

  Licza jak za komunistow.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj