Inwestycja ARP w strefie ekonomicznej w Stalowej Woli
fot. D. Kapała

Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w strefie ekonomicznej w Stalowej Woli. Przy ulicy Tołwińskiego ruszyła budowa hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 11,5 tysiąca metrów kwadratowych. To część programu wsparcia dla średnich miast realizowanego przez ARP także m.in. w Mielcu i Tarnobrzegu.

Hala została zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb średnich przedsiębiorstw różnych branż, także przemysłu ciężkiego. Może z niej korzystać maksymalnie 3 najemców. Na działce oprócz budynku powstanie również parking na 200 miejsc postojowych. Inwestycja o wartości 25 milionów zł ma być gotowa pod koniec roku.

Władze Stalowej Woli liczą na to, że obiekt przyczyni się do rozwoju miasta. Przedsiębiorcy, którzy zainstalują się w hali stworzą nowe miejsca pracy, a miejską kasę zasilą wpływy z podatku od nieruchomości.

Podstrefa Stalowa Wola to jeden z bardziej aktywnych rejonów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Przedsiębiorcy zainwestowali tam ponad miliard złotych i zatrudnili prawie 6 tysięcy osób.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj