Sprawa ulicy Skorupki w Przemyślu różni mieszkańców
fot. Marek Cynkar

To była droga prowadząca tylko do domów jednorodzinnych, teraz korzystają z niej także mieszkańcy sąsiednich bloków. Z powodu nasilonego ruchu, nawierzchnia wąskiej ulicy została zniszczona i zrobiło się na niej niebezpiecznie.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych twierdzą, że każdego dnia ul. Skorupki w Przemyślu jeździ około 300 samochodów. Dlatego chcą zamknąć drogę dla samochodów wyjeżdżających z nowego osiedla. Ich mieszkańcy mają dojazd do miasta przez ulicę Bielskiego, ale tamtędy jest dalej, dlatego jeżdżą ul. Skorupki.

Deweloper twierdzi, że nie mógł wybudować alternatywnej drogi, ponieważ miasto nie przygotowało odpowiedniej infrastruktury. Jednocześnie deklaruje, że dołoży się do poszerzenia ulicy Skorupki. Sprawę badają miejscy urzędnicy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 03 Gru, 2020
  XX Festiwal „Jazz bez...”
  XX Festiwal „Jazz bez...”
  Dziś w przemyskim Centrum Kulturalnym rozpoczyna się 20. edycja festiwalu „Jazz bez...”. Główną ideą festiwalu – od początku jego istnienia...
 • 05 Gru, 2020
  Przemyśl – nowe kolekcje archiwalne
  Przemyśl – nowe kolekcje archiwalne
  10 archiwalnych kolekcji rodzinnych dokumentów pozyskało Państwowe Archiwum w Przemyślu w ramach ogólnopolskiej akcji Archiwa Rodzinne Niepodległej. Inicjatywa polega na...
 • 02 Gru, 2020
  „Dziedzictwo Kunstkamery? Jak powstawały nasze muzea”
  „Dziedzictwo Kunstkamery? Jak powstawały nasze muzea”
  Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany związane z obchodami 10-lecia Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Rano w trybie online rozpoczęła się zaplanowana na...

2 komentarzy

 • Piotr 10 Maj, 2020

  Ale brednie. Pan Bakun nie rozumie czym jest wymagany prawem dostep nieruchomosci do drogi publicznej a czym jest prawo do poruszania się drogą publiczną. Albo zamkniecie drogę dla ruchu dla wszystkich, albo KAŻDY (i nie ważne czy mieszkaniec, murzyn czy ukrainiec) będzie mógł tą drogą się poruszać.

 • mieszkaniec osiedla 02 Paź, 2019

  BZDURA !!!! tam była droga szutrowa dziurawa, kiedy powstało osiedle zrobiono asfaltowa drogę .Teraz im przeszkadza ruch.To nie jest wasza prywatna DROGA!!!!!.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj