Złe samopoczucie oznaką przesilenia wiosennego?
fot. archiwum

Spacer na świeżym powietrzu, relaks, więcej ruchu i właściwa dieta. To, zdaniem specjalistów, są sposoby na przetrwanie tak zwanego przesilenia wiosennego.

Oznakami zmęczenia wiosennego są przede wszystkim bóle i zawroty głowy, brak koncentracji oraz niechęć do życia. Główną przyczyną jest przede wszystkim zbyt szybkie przejście z jednej pory roku w drugą. Od wielu lat nie występuje już tzw. przedwiośnie.

Kiedyś, gdy żyliśmy bliżej natury, było to dla ludzi łatwiejsze mówi psycholog Poradni psychologiczno-pedagogicznej nr 1 w Rzeszowie Elżbieta Gruca - Bielenda. Psycholog radzi więcej uwagi zwracać na budzącą się przyrodę i jej piękno, co pomoże zapomnieć o przesileniu wiosennym.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Agata 18 Kwi, 2019

    witam, chce napisac odnośnie lepszego samopoczucia. Jestem kobieta po 50, cięzko przechodzą mi takie zmiany okresowe,a szczególnie z zimy na wiosnę. czuje sie wtedy bez zycia. Od pewnego czasu córka kupila do domu sprzęt,który produkuje wode z wodorem, jednocześnie ja oczyszczając. bardzo mnie to zaciekawiło. Zaczęłam pić ją codziennie, szczególnie rano. moje samopoczucie bardzo sie poprawiło. czuje sie o wiele lepiej. Na dodatek polepszyła mi sie skóra na twarzy. jeśli kogoś interesuje, to taki sprzęt mozna kupic w firmie Puricom w Rzeszowie.

  • Walter 28 Mar, 2019

    Super

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj