Nauczyciele nie rezygnują ze strajku
Stanisław Kłak podczas protestu nauczycieli w Rzeszowie - 10 październik 2016 fot. archiwum

Szefowie największych związków zawodowych działających w podkarpackiej oświacie, podtrzymują gotowość przystąpienia do protestu, jeśli rząd nie spełni postulatów placowych nauczycieli.

Na 8 kwietnia początek protestu zapowiada Związek Nauczycielstwa Polskiego, który przeprowadził już referendum strajkowe wśród swoich członków. Ze wstępnych danych wynika, że na Podkarpaciu protest może się odbyć w 80 procent szkół - powiedział nam prezes podkarpackiego okręgu ZNP Stanisław Kłak.

Z kolei oświatowa „Solidarność” rozpocznie referendum strajkowe wśród związkowców 1 kwietnia. Związek sceptycznie odnosi się do wyliczeń rządu dotyczących kwoty podwyżki, jaką nauczyciele mają dostać w sumie od kwietnia 2018 roku do września 2019 – powiedziała nam przewodnicząca rzeszowskich struktur Związku Bogusława Buda. Według niej, pieniądze, jakie nauczyciele otrzymują „na rękę” są znacznie niższe od ich oczekiwań.

25 marca w Warszawie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego z udziałem przedstawicieli największych central związkowych i strony rządowej na czele z wicepremier Beatą Szydło. Kolejne rozmowy zapowiedziane są na 1 kwietnia.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 20 Sty, 2021
  Śmierć bezdomnego z Rzeszowa
  Śmierć bezdomnego z Rzeszowa
  45-letni bezdomny z Rzeszowa zmarł prawdopodobnie z powodu wychłodzenia organizmu. Ciało mężczyzny  znaleźli wczoraj po południu policjanci sprawdzający pustostan przy ul....
 • 20 Sty, 2021
  Brony i kolce znowu w lesie
  Brony i kolce znowu w lesie
  Kolejne groźne kolce znaleziono w lesie niedaleko Rzeszowa. Na zaostrzone pręty zbrojeniowe wbite w kawałek drewna natrafił spacerowicz. Powiadomiona o...
 • 20 Sty, 2021
  Ostatni etap prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim
  Ostatni etap prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim
  Na ostatnim etapie są prace związane z rewitalizacją terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Niektóre obiekty są już na ukończeniu, m.in. budowa parku linowego,...

1 komentarz

 • Observator 27 Mar, 2019

  Tworzenie atmosfery strajkowej i podjudzania w oświacie w obecnym okresie niewątpliwie ma charakter polityczny, tym bardziej jak widzimy kto to inicjuje i chce doprowadzić do zaognienia i podziałów.wśród nauczycieli i społeczeństwa w tym uczniów/młodzieży. Jakoś nikt nie porusza, że jest wiele zawodów i firm w których występują jeszcze niższe płace niż w oświacie. Pracownicy pracują w uciążliwych i szkodliwych warunkach. Firmy te tworzą jednak dochód narodowy i płacą podatki z których utrzymuje się budżetówka w tym oświata i nauczyciele.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj