CBA w Dubiecku. Pod lupą umowa sprzedaży systemu kanalizacyjnego
fot. www.cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje gminę Dubiecko w powiecie przemyskim. Sprawdzana jest umowa dotycząca sprzedaży systemu kanalizacyjnego w gminie.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową wójt Dubiecka potwierdził, że trwa kontrola CBA. "Ściśle współpracujemy z kontrolującymi" - zadeklarował Jacek Grzegorzak.

Z informacji PAP wynika, że kontrolerzy CBA analizują m.in. umowę dotycząca sprzedaży i dzierżawy gminnej sieci kanalizacyjnej. Gmina sprzedała sieć jednej z dwu startujących w przetargu firm, które zajmują się głównie udzielaniem pożyczek.

W zamian za sieć kanalizacyjną uzyskała 4,5 mln zł środków, które przeznaczyła na bieżące wydatki. Jednocześnie z umową sprzedaży sieci, zobowiązała się do odkupienia jej ponownie przez gminę po określonym czasie. Umowa miała też zawierać kwotę czynszu dzierżawnego w ratach. Łącznie przez 60 miesięcy miały one łącznie kosztować gminę ponad 2,5 mln zł.

Agenci CBA będą sprawdzali czy nie jest to ukryta forma pożyczki - kredytu dla gminy. Ustalą też, czy finanse gminy, gdy zawierano umowę, nie przekraczały stopnia zadłużenia, który wykluczałby jej zdolność do zaciągania zobowiązań finansowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj