"Kaznodzieja z karabinem" na spotkaniu w Rzeszowie
Fot. Marcin Kalita

Bohater filmu "Kaznodzieja z karabinem", Sam Childers spotkał się z mieszkańcami Rzeszowa. Opowiadał o swojej drodze do Fundacji "Anioły Wschodniej Afryki".

56-letni obecnie Amerykanin ma za sobą przeszłość w gangu motocyklowym, uzależnienie i dilerkę narkotyków. Z bandyty stał się człowiekiem wiary, który walczy z rebeliantami o ocalenie dzieci we wschodniej Afryce.

Jak nam powiedział, około 90 procent dzieci, które znajdują się teraz w jego sierocińcach straciły oboje rodziców. Jak dodaje, nie podoba się mu określenie sierociniec, bo ono kojarzy się z czymś bardzo negatywnym. Woli nazywać te miejsca domami dziecka albo wioskami dla dzieci.

Sam Childers od ponad 20 lat prowadzi Fundację "Anioły Wschodniej Afryki" w Ugandzie, Etiopii i Sudanie Południowym. W jego domach przebywa około 500 dzieci. Napisał dwie autobiograficzne książki pt. "Żyjąc na krawędzi" i "W obronie innych".

Fundacji można pomóc m.in. wpłacając pieniądze na konto: PKO Bank Polski - 21 1020 1097 0000 7502 0301 6359 lub przekazać 1% podatku używając numeru KRS 0000685146 w rozliczeniu podatkowym.

Strona fundacji na Facebooku: https://www.facebook.com/aniolywschodniejafryki/

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj