Niżańscy uczniowie w finale konkursu Naukowego E(x)plory
fot. www.rceznisko.pl

Badanie silnika spalinowego za pomocą widma akustycznego i ekologiczna riksza jako pojazd dla niepełnosprawnych. To tylko dwa przykłady badań młodych naukowców z niżańskiego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, które zostały zakwalifikowane  do finału konkursu Naukowego E(x)plory. Są też projekty związane z mierzeniem długości fal radiowych za pomocą metra oraz ekologiczna wędka rybacka i mikrofon satelitarny.

Finaliści spotkają się 7 czerwca na Festiwalu Młodych Naukowców  w Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym w Podzamczu. 
 

E(x)plory – to największy konkurs w Polsce, skierowany do osób w wieku 14-20 lat, pozwalający młodzieży tworzyć projekty naukowe, rozwijać zainteresowania i poszerzać wiedzę. Dla nich i publiczności są targi naukowo-technologiczne, pokazy, wykłady czy  warsztaty. Najlepsi walczą o atrakcyjne nagrody oraz możliwość wyjazdu na międzynarodowe konkursy naukowe.

Festiwal jest przepustką do najbardziej prestiżowych wydarzeń naukowych dla młodzieży na całym świecie, takich jak: Intel ISEF w Phoenix w Arizonie, INESPO w Utrechcie w Holandii, Expo-Sciences International w Abu Dhabi i Hong Kong International Science Fair, czyli największe azjatyckie uczniowskie targi naukowe. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj