Park Przemysłowo-Technologiczny w gminie Nowa Sarzyna
Tereny produkcyjno – usługowe „Sarzyna – Dymarki” 2017 Fot. archiwum Miasta i Gminy Nowa Sarzyna

W gminie Nowa Sarzyna powstaje Park Przemysłowo-Technologiczny tworzony wspólnie z zakładami Ciech. Na powierzchni ponad 70 hektarów mają inwestować głównie firmy z branży chemicznej. 10 hektarów zakład przekaże samorządowi z przeznaczeniem na inwestycje małych i średnich firm. Gmina musi jeszcze zmienić plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru.

Tereny należące do Ciechu są bardzo dobrze uzbrojone, z rampą kolejową, odbiorem ścieków przemysłowych, dostępem do energii i gazu, położone przy drodze. Porozumienie w sprawie Parku Przemysłowo-Technologicznego podpisały w ubiegłym roku Ciech, gmina Nowa Sarzyna oraz Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, która ma pomóc w szukaniu inwestorów.

Samorząd sprzedał wcześniej wszystkie własne działki inwestycyjne o powierzchni 15 hektarów w tzw. strefie przemysłowej Dymarki. Niektóre zakłady rozpoczęły już tam produkcję zatrudniając kilkadziesiąt osób. Gmina planuje przygotować kolejne tereny pod inwestycje.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Ekologiczny 17 Mar, 2019

    Wydaje się, że przedmiotowe tereny zakładów w Nowej Sarzynie to są tereny leśne i zadrzewione. Są lasy ochronne i stanowią tzw. otulinę izolacyjną zmniejszającą oddziaływanie na obszary w sąsiedztwie- zamieszkałe. W wyniku opisanych działań inwestycyjnych muszą być wylesione/wyrąb i nastąpi odsłonięcie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj