W Żołyni wyświetlą film o S. Szukalskim, "dziadku" L. Di Caprio
Plakat

Wyjątkowe wydarzenie kulturalne odbędzie się jutro (17 marca) w Żołyni. W Gminnym Ośrodku Kultury zostanie zaprezentowany film dokumentalny pt. "Walka: życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego".

Sławny rzeźbiarz Stanisław Szukalski, w okresie międzywojennym założył grupę artystyczną, do której należał m.in. malarz Franciszek Frączek, czyli Słońcesław z Żołyni.

Jak powiedziała nam dyrektor GOK Magdalena Kątnik-Kowalska, prezentacja filmu właśnie w Żołyni będzie okazją do przypomnienia znakomitego krajana, malarza i grafika Franciszka Frączka, który utożsamiał się z credo artystycznym grupy "Szczep Rogatych Serc" założonej przez Szukalskiego. Twórcy grupy czerpali inspirację z kultury Słowian.

Film "Walka: życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego" powstał w ubiegłym roku, a w jego produkcję był zaangażowany Leonardo Di Caprio, dla którego Szukalski był "polskim dziadkiem". Rzeźbiarz spędził większą część życia w Stanach Zjednoczonych i był zaprzyjaźniony z rodziną hollywoodzkiego aktora.

Pokaz filmu rozpocznie się jutro o godz. 15 w GOK w Żołyni.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 16 Mar, 2019

    Brawo dla GOK i Pani Dyrektor w Żołyni za działalność i zaangażowanie w zakresie przypomnienia i upamiętnienia żołyńskich rodaków- artystów, którzy tworzyli nie tylko w Kraju, ale również poza granicami Ojczyzny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj