Bieszczadzka Straż Graniczna uczestniczyła w międzynarodowej akcji
Fot. PSG Ustrzyki Górne

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przyczynili się do zlikwidowania kanału przerzutowego nielegalnych imigrantów wiodącego z Azji do Europy. Pogranicznicy uczestniczyli w międzynarodowej operacji "Long Way".

Ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza liczy co najmniej 35 osób, a swoją działalność prowadzi na terytorium Ukrainy, Słowacji, Polski, Czech i Niemiec od początku ubiegłego roku.

W tym czasie udokumentowanych zostało kilkanaście przypadków organizowania przerzutów przez granicę polsko-ukraińską i ukraińsko-słowacką, w których zostało przerzuconych około 100 nielegalnych imigrantów - obywateli Wietnamu, Bangladeszu i Sri Lanki. Od jednej osoby pobierano opłatę w wysokości 2500 dolarów.

W poniedziałek służby graniczne i policyjne Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski zdecydowały o jednoczesnym przystąpieniu do akcji. Tylko jednego dnia w Republice Czeskiej zatrzymano 12 osób - obywateli krajów byłego Związku Radzieckiego. Siedmiu z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj