Działacze Wiosny Roberta Biedronia chcą "prześwietlić" Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Domagają się ujawnienia listy płac zatrudnionych urzędnikó i informacji czy kandydat na konkretne stanowisko został przyjęty w drodze konkursu . Dziś złożyli stosowny wniosek w tej sprawie. "Dzięki temu będzie wiadomo ile osób jest w urzędzie z nadania politycznego, które nie mają doświadczenia i kompetencji" - powiedział pełnomocnik podkarpackich struktur ugrupowania Wiosna - Rober Smucz.

Przedstawiciel zarządu województwa Stanisław Kruczek zapewnia, że procedury związane z zatrudnianiem pracowników są transparentne, na stanowiska urzędnicze organizowane są konkursy.

W Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim zatrudnionych jest 1050 osób.

"Wiosenne porządki" to ogólnopolska akcja ugrupowania Wiosna. Do ośmiu tysięcy instytucji jest przedstawiciele złożyli wnioski o upublicznienie informacji o zatrudnieniu i zarobkach. Na Podkarpaciu takie pisma trafiły do 50 instytucji między innymi właśnie do Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator Observator 14 Mar, 2019

    A kto i co to jest wiosna? Z kalendarza i ruchu słońca wynika, że I-szy dzień wiosny to a zmiana czasu naletni to 30/31 marca. Zakwitają już niektóre kwiaty w ogródkach- wiosna..
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj