Wspólne ćwiczenia strażaków i terytorialsów
fot. 3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Współdziałanie straży pożarnej z żołnierzami 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w takich zdarzeniach jak wypadki komunikacyjne, poszukiwania zaginionych i pomoc ludności cywilnej podczas klęsk żywiołowych to część praktycznych ćwiczeń w ramach programu Parasol.

Warsztaty i pokazy odbyły się nad Sanem w Sanoku, na terenie działania 35. Batalionu Lekkiej Piechoty. Łącznie z przedstawicielami sztabów kryzysowych gmin i powiatów we wspólnych działaniach wzięło udział ponad 100 osób.

Wojska Obrony Terytorialnej to bardzo ważne wsparcie dla samorządów jak i służb ratowniczych. Wojsko to żołnierze służący blisko swoich domów zamieszkania, to także sprzęt, którym dysponuje 3 Podkarpacka Brygada i bataliony lekkiej piechoty rozmieszczone w powiatach rzeszowskim, niżańskim, dębickim, jarosławskim i sanockim.

Wspólne ćwiczenia były sprawdzianem obowiązujących procedur w ramach systemu zarządzania kryzysowego i bliższego poznania się ludzi, którzy służą w WOT ale są także mieszkańcami i pracownikami lokalnych instytucji. Dwudniowe szkolenie teoretyczne i pokazy praktyczne współdziałania odbyły się już po raz trzeci.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj