Gdzie i kiedy wiosna na rzeszowskich ulicach
Fot. Marcin Kalita

Do kalendarzowej wiosny pozostał zaledwie tydzień. Mimo kapryśnej ostatnio pogody, gdzieniegdzie można napotkać jej pierwsze oznaki, m.in. w okolicach rzeszowskiego ratusza. Zapytaliśmy kiedy kwiaty i krzewy przyozdobią miejskie klomby i ulice.

W całym tym roku rzeszowski magistrat planuje zasadzić w mieście 777 drzew liściastych, 132 iglastych i 700 krzewów. Między innymi przy rondach Tomasza Stańki i Meriana Coopera oraz przy alei Rejtana.

Poza tym w całym mieście pojawi się około 70 tys. sztuk kwiatów. Oprócz centrum przyozdobią one m.in. klomby przy rondzie Dmowskiego, ul. Grottgera i w parku miejskim przy ul. Dąbrowskiego .

Na wiosnę miejscy urzędnicy postanowili przyozdobić stolicę Podkarpacia w 30 tys. bratków i niezapominajek. Ich nasadzenie, w zależności od warunków pogodowych zaplanowano na koniec marca lub początek kwietnia.
Z kolei w lecie Rzeszów ozdobi ponad 30 tys. m.in. pelargonii, niecierpków, begonii i petunii. Na jesień zaplanowano posadzenie blisko 7 tys. chryzantem i cebulek tulipanów.

Za przybranie miasta w kwieciste ozdoby Rzeszów wyda w tym roku milion 100 tys. złotych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 13 Lip, 2020
  Trwają prace na stacji Rzeszów Główny
  Trwają prace na stacji Rzeszów Główny
  Poprawia się komfort obsługi pasażerów na stacji kolejowej Rzeszów Główny.  Podróżni z dwóch nowych peronów codziennie wygodnie wsiadają do ok....
 • 13 Lip, 2020
  Wolontariusze - seniorom
  Wolontariusze - seniorom
  Wolontariusze z Rzeszowskiego Centrum Wolontariatu 50+ pomagają w pracy Rzeszowskiego Ośrodka Opieki Dziennej dla osób 65+. Pod codzienną opieką Ośrodka...
 • 13 Lip, 2020
  Gang zawodników MMA rozbity. Wyłudzili 20 tysięcy złotych haraczu
  Gang zawodników MMA rozbity. Wyłudzili 20 tysięcy złotych haraczu
  Krakowska policja rozbiła gang zawodników MMA. Dwóch mężczyzn i kobieta usłyszeli już zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Zawodnicy trenujący mieszane sztuki walki...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj