Kinga zbiera na bioniczną protezę przedramienia
fot. zrzutka.pl

Ruszyła zbiórka pieniędzy na protezę bioniczną dla Kingi Wawro. Uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu urodziła się bez prawego przedramienia. Przed studniówką otrzymała wspaniały prezent od swoich kolegów, wydrukowali na szkolnej drukarce 3D protezę mechaniczną. Teraz pracują nad wersją elektroniczną, sami wszystko projektują, a w dziedzinie medycyny pomagają im lekarze.

Kinga mówi, że proteza mechaniczna nie tylko ułatwia jej życie, ale też stała się inspiracją. Poczuła że warto walczyć o lepsze życie i już nie boi się prosić o pomoc dlatego rozpoczęła w internecie zbiórkę na protezę bioniczną. Składa się ona z dwóch elementów, dłoń można zamienić na specjalny hak, który ułatwi wykonywanie prac. Kinga kształci się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, chciałaby być mechanikiem.

Proteza kosztuje 180 tys. zł, a zbiórka jest prowadzona na portalu zrzutka.pl (link: https://zrzutka.pl/hc2pga ), a na portalu OTOMOTO odbędzie się licytacja malucha podarowanego Kindze przez mieszkańca Warszawy. Wychowawca Kingi deklaruje, że ewentualna nadwyżka zostanie przekazana chorym onkologicznie uczniom tej szkoły.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj