M. Kuchciński: UE potrzebuje powrotu do swoich podstawowych wartości
fot. archiwum

Za powrotem Unii Europejskiej do swoich podstawowych wartości opowiedział się marszałek Sejmu RP. Marek Kuchciński uczestniczył w konwencji Prawa i Sprawiedliwości w podrzeszowskiej Jasionce.

Polityk w rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów powiedział, że kwestia podstawowych wartości wspólnoty jest pomijana przez polityków Europy Zachodniej. Stwierdził, że to budzi zaniepokojenie jego ugrupowania, bo - jak się wyraził - "rośnie niechęć do Unii Europejskiej, szczególnie we Francji i Niemczech". Zdaniem Kuchcińskiego - "chcemy Europy silnej i zjednoczonej, która troszczy się o wszystkich".

Marszałek dodał, że jego formacji politycznej chodzi o realizowanie tych nadziei, z jakimi wchodziliśmy do Unii Europejskiej. W tym kontekście wskazał na zasadę solidarności w oparciu o hasło "równi z równymi, wolni z wolnymi".

Marek Kuchciński podkreślił, że oskarżanie rządu przez opozycję o dążenie do "polexitu" jest - jak się wyraził - "zaczepką polityczną". Stwierdził, że to opozycja dąży do osłabienia pozycji Polski w Unii Europejskiej.

Podczas dzisiejszej konwencji została zaprezentowana Deklaracja Europejska Prawa i Sprawiedliwości. Podpisały ją osoby startujące do europarlamentu z pierwszego miejsca we wszystkich trzynastu okręgach kraju.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter 09 Mar, 2019

    KGB rzadzi w EU.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj