Muzyczny Festiwal w Łańcucie bez plenerowego koncertu przy zamku
fot. M.Maśniak

Z powodu remontu zamku i otoczenia, nie będzie plenerowego koncertu, który co roku rozpoczynał Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Żeby posłuchać muzyki pod gołym niebem, trzeba będzie pojechać do Krasiczyna. Na dziedzińcu zamku odbędzie się gala operowa w wykonaniu polskich artystów, laureatów wokalnego konkursu im. Stanisława Moniuszki.

Tegoroczny Muzyczny Festiwal rozpocznie się 11 maja. Na początek - w sali balowej łańcuckiego zamku wystąpi 6 osobowa grupa wokalistów The King’s Singers. Jest to zespół o 50-letniej już tradycji. Ich repertuar sięga od renesansu po współczesność.

W programie festiwalu jest 11 koncertów. Będzie m.in. słynne „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego w wykonaniu artystów Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu. Spektakl odbędzie się w sali Filharmonii Podkarpackiej.

Na koniec festiwalu, w bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku będzie wykonanie Wielkiej Mszy h-moll Johanna Sebastiana Bacha, wystąpi również gwiazda największych światowych scen operowych - Piotr Beczała.

Do tej pory festiwal trwał przez tydzień. W tym roku rozpocznie się 11 maja, potem będzie tygodniowa przerwa, a po niej cykl koncertów. Festiwal zakończy się 26 maja.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 16 Paź, 2019
  Straż Miejska walczy z podrzucaczami śmieci w Rzeszowie
  Straż Miejska walczy z podrzucaczami śmieci w Rzeszowie
  Straż miejska w Rzeszowie walczy z podrzucaniem śmieci do osiedlowych pergol i na tereny zielone. Bardzo często mieszkańcy informują służby...
 • 16 Paź, 2019
  Złota jesień w Rzeszowie
  Złota jesień w Rzeszowie
  Polska złota jesień w pełni. Po pierwszych ubiegłotygodniowych przymrozkach, aura - zwłaszcza na południu naszego kraju - zaczęła zdecydowanie sprzyjać....
 • 15 Paź, 2019
  Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi
  Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi
  15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. To dzień w którym w szczególny sposób mówi się o tym,...

3 komentarzy

 • Jan Kantynowicz 04 Kwi, 2019

  Zgadzam się z moim przedmówcą że przewietrzenie sztabu organizacyjnego mogło by pomóc festiwalowi w pozyskaniu owego wizerunku i byłoby ukłonem wobec nowej widowni bo obecnie w sektorach średnia wieku jest bliska piramidom egipskim

 • JS Bach 04 Kwi, 2019

  Jest to festiwal tak przewidywalny w swojej ramówce że nawet szkoda czasu na komentarz bo i tak nikt nie wyciągnie z tego konstruktywnych wniosków, To jest towarzystwo wzajemnej adoracji a nie festiwal z ambicjami. Czas najwyższy na zmiany by takie wpadki jak koncert p. Ive Mendes nigdy się nie powtórzyły, bo przykro było słuchać jak gwiazda nie trafia w ani jedną nutę i tylko strefie VIP te fałsze nie przeszkadzały.

 • kasia 06 Mar, 2019

  Na pewno szkoda, koncerty w plenerze miały swój urok :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj