Muzyczny Festiwal w Łańcucie bez plenerowego koncertu przy zamku
fot. M.Maśniak

Z powodu remontu zamku i otoczenia, nie będzie plenerowego koncertu, który co roku rozpoczynał Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Żeby posłuchać muzyki pod gołym niebem, trzeba będzie pojechać do Krasiczyna. Na dziedzińcu zamku odbędzie się gala operowa w wykonaniu polskich artystów, laureatów wokalnego konkursu im. Stanisława Moniuszki.

Tegoroczny Muzyczny Festiwal rozpocznie się 11 maja. Na początek - w sali balowej łańcuckiego zamku wystąpi 6 osobowa grupa wokalistów The King’s Singers. Jest to zespół o 50-letniej już tradycji. Ich repertuar sięga od renesansu po współczesność.

W programie festiwalu jest 11 koncertów. Będzie m.in. słynne „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego w wykonaniu artystów Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu. Spektakl odbędzie się w sali Filharmonii Podkarpackiej.

Na koniec festiwalu, w bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku będzie wykonanie Wielkiej Mszy h-moll Johanna Sebastiana Bacha, wystąpi również gwiazda największych światowych scen operowych - Piotr Beczała.

Do tej pory festiwal trwał przez tydzień. W tym roku rozpocznie się 11 maja, potem będzie tygodniowa przerwa, a po niej cykl koncertów. Festiwal zakończy się 26 maja.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • Jan Kantynowicz 04 Kwi, 2019

    Zgadzam się z moim przedmówcą że przewietrzenie sztabu organizacyjnego mogło by pomóc festiwalowi w pozyskaniu owego wizerunku i byłoby ukłonem wobec nowej widowni bo obecnie w sektorach średnia wieku jest bliska piramidom egipskim

  • JS Bach 04 Kwi, 2019

    Jest to festiwal tak przewidywalny w swojej ramówce że nawet szkoda czasu na komentarz bo i tak nikt nie wyciągnie z tego konstruktywnych wniosków, To jest towarzystwo wzajemnej adoracji a nie festiwal z ambicjami. Czas najwyższy na zmiany by takie wpadki jak koncert p. Ive Mendes nigdy się nie powtórzyły, bo przykro było słuchać jak gwiazda nie trafia w ani jedną nutę i tylko strefie VIP te fałsze nie przeszkadzały.

  • kasia 06 Mar, 2019

    Na pewno szkoda, koncerty w plenerze miały swój urok :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj