K. Kaszuba: "Piątka Kaczyńskiego" możliwa do zrealizowania
fot. AK

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Rzeszowie Krzysztof Kaszuba powiedział na naszej antenie, że budżet państwa teoretycznie stać na pokrycie kosztów związanych z "Piątką Kaczyńskiego".

Program zakłada m.in. rozszerzenie programu 500 plus, "trzynastki" dla emerytów oraz ulgi podatkowe dla młodych do 26. roku życia i ma kosztować około 40 mld złotych rocznie.

Zdaniem naszego gościa, wszystko zależy od tego jak dobrze będzie funkcjonować gospodarka. Z punktu widzenia PKB, ale przede wszystkim zarządzania gospodarką, czyli o ile oszczędniej będziemy gospodarować zasobami - zarówno surowcami, materiałami jak i pracą. Tutaj marnotrawstwo jest jeszcze potężne, a więc są możliwości oszczędności, i trzeba zadbać o rozwój gospodarczy - podkreślił Krzysztof Kaszuba.

W ostatnich 3-4 latach PKB rósł głównie z powodu dwóch czynników: wzrostu konsumpcji, który został wywołany między innymi różnymi programami społecznymi i z powodu wzrostu eksportu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 27 Maj, 2020
  Samorządy dokładnie liczą pieniądze w budżecie
  Samorządy dokładnie liczą pieniądze w budżecie
  O 16.00 w Kościele Farnym w Rzeszowie odbędzie się Msza Święta w intencji podkarpackich samorządów w 30. rocznice ich funkcjonowania....
 • 27 Maj, 2020
  SOSW częściowo wracają do normalnych zajęć
  SOSW częściowo wracają do normalnych zajęć
  Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze częściowo wracają do zajęć stacjonarnych. Dyrektorki ośrodków w podrzeszowskiej Mrowli i Rudniku nad Sanem przyznają, że decyzja...
 • 27 Maj, 2020
  Leśnicy sadzą cisy
  Leśnicy sadzą cisy
  70 tysięcy cisów rośnie w lasach Podkarpacia. Leśnicy podkreślają, że w ostatnich latach udała się restytucja tego gatunku drzewa, trudno...

2 komentarzy

 • Observator 06 Mar, 2019

  Jak zawsze bardzo kompetentna i konkretna wypowiedź na temat aktualnych problemów społeczno- gospodarczych. Dr jest jednym z mądrych ekonomistów na Podkarpaciu i w Kraju. Cechuje się znajomością i jasnym przekazem zagadnień gospodarczych, w tym ekonomiczno- prowadzi politycznej propagandy połączonej ze straszeniem społeczeństwa.
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Walter 06 Mar, 2019

  Super dzieki rzadowi PIS zyjemy lepiej oby tak dalej. Pobogoslaw Boze te laki i gaje i ta rzadzaca partie PIS

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj