Nawet o 90% tańsze działki w gminie Leżajsk
Zaznaczone na żółto to działki, które można było kupić w poprzedniej edycji programu "Działka dla młodych" fot. gminalezajsk.pl

Gmina Leżajsk zamierza kontynuować rozpoczęty w ubiegłym roku program "Działka dla młodych", ale na nowych zasadach. Zmiany są konieczne bowiem od 1 stycznia zniesione zostało użytkowanie wieczyste.

W ubiegłym roku samorządowcy zaoferowali osobom do 40. roku życia 15 działek budowlanych w Przychojcu z bonifikatą sięgającą 90 procent w opłatach za użytkowanie wieczyste. Podpisano umowy z sześcioma nabywcami, którzy zadeklarowali wybudowanie tam swoich domów. Chętnych było więcej, ale zmieniło się prawo. Gmina zapowiada, że dostosuje program do nowych przepisów i będzie on kontynuowany.

Wkrótce ma się rozpocząć budowa drogi dojazdowej do działek, która umożliwi dowóz materiałów budowlanych. Nabywcy gruntów deklarują, że na wiosnę rozpoczną budowę domów.

Program "Działka dla Młodych" ma przekonać młodych mieszkańców gminy Leżajsk do pozostania na wsi, oferując im działki budowlane na preferencyjnych zasadach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj