Nagroda ministra dla absolwentki Politechniki Rzeszowskiej
Fot. Politechnika Rzeszowska

Absolwentka architektury Politechniki Rzeszowskiej została laureatką konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju i Inwestycji na najlepszą pracę inżynierską. Paulina Pabian zaprojektowała innowacyjne przedszkole na terenie istniejących ogródków działkowych. Dzieci mają kontakt z naturą, a ponieważ nie są dzielone na grupy wiekowe, mogą uczyć się od siebie.

Przedszkole składa się z budynków i stref wydzielonych na 4 sąsiednich działkach. Na jednej sala zabaw i poczekalnia dla rodziców, na drugiej budynek z jednoprzestrzennym układem wnętrz - czyli bez podziału na sale, którego sercem jest dziecięca kuchnia. Na trzeciej działce jest miejsce na małą zagrodę dla kóz, na ostatniej działce jest plac zabaw wykorzystujący naturalne ukształtowanie terenu.

Paulina Pabian podkreśla, że jest to przedszkole eksperymentalne, z dala od utartych i pod wieloma względami niepoprawnych wzorców takiej przestrzeni.

Promotorem pracy jest dr inż. Cezary Szpytma.

Nagroda Ministra przyznawana jest za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 01 Mar, 2019

    Gratulacje dla Pani architekt Pauliny Pabian- laureatki Konkursu o Nagrodę MRiI.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj