O turystyce Karpat w Truskawcu
fot. I. Piętak

Samorządowcy i gestorzy bazy turystycznej z Podkarpacia biorą udział w pierwszym Wschodnioeuropejskim Forum Gościnności i Balneologii, jakie rozpoczęło się dziś w Truskawcu na Ukrainie.

Gośćmi spotkania są też Węgrzy, Słowacy i Ukraińcy. Władze uzdrowiska Truskawiec postanowiły stworzyć okazje do wymiany doświadczeń między miejscowościami wypoczynkowymi krajów regionu Karpat.

Z Podkarpacia przyjechali m.in. burmistrzowie Zagórza i Rymanowa-Zdroju. Są też przedstawiciele kompleksów wypoczynkowych Arłamów i Laworta w Ustrzykach Dolnych. Gośćmi spotkania są również posłowie Kazimierz Gołojuch i Bogdan Rzońca.

W czasie dyskusji burmistrz Zagórza Ernest Nowak zwrócił uwagę na konieczność zwiększenia liczby przejść granicznych polsko-ukraińskich, co pozwoli ożywić ruch turystyczny między Polską, a Ukrainą.

Z kolei mer Truskawca Andrij Kulczyński poinformował, że z uruchomionego ponad dwa lata temu połączenia kolejowego Przemyśl - Kijów skorzystało w ubiegłym roku 700 tysięcy pasażerów. - Świadczy to o rosnącej popularności wyjazdów turystycznych Polaków do wschodniego sąsiada - dodał mer Truskawca.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj