S. Neumann zachęcał do głosowania na Koalicję Europejską
fot. archiwum

Sławomir Neumann zachęca mieszkańców Podkarpacia do głosowania na Koalicję Europejską w eurowyborach. Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej powiedział w Rzeszowie, że zdecydowana większość Polaków cieszy się z polskiej obecności w Unii, stąd jego ugrupowanie będzie apelować także do wyborców PiS do głosowania na jego formację.

"Ponad 80 procent Polaków jest zadowolonych z członkostwa w Unii Europejskiej" - stwierdził Neumann i dodał, że "oni są dumni z tego, że Polska jest w Unii i może czerpać korzyści i dawać Unii swoje wartości". Zaznaczył, że "będziemy pokazywać to także tym ludziom, którzy być może w wyborach parlamentarnych głosowali na PiS".

Sławomir Neumann stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dąży do wyjścia Polski z Unii. Jak się wyraził - "rząd Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego zohydza Unię i od trzech lat próbuje nas skłócić ze wszystkimi partnerami".

Lider Platformy zapowiedział, że listy kandydatów Koalicji Europejskiej do europarlamentu zostaną ogłoszone po połowie marca. Według nieoficjalnych informacji listę na Podkarpaciu otworzy Czesław Siekierski, świętokrzyski eurodeputowany Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Koalicję Europejską tworzą Platforma Obywatelska, PSL, Nowoczesna, SLD i Zieloni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • rzeszowiak 28 Lut, 2019

    Panie Neumann, wystarczy nie szkodzic Polsce za granica a bedzie 100% zadowolonych Polakow z czlonkowstwa w Uni.

  • Observator 27 Lut, 2019

    Jest to zwykłe mieszanie ludziom Podkarpacia w głowach przez byłych rządzących, w tym tego wizytującego Pana. Koalicja Europejska.to FJN z PRL bezprogramowy kogel-mogel stworzony jak się sami wyrażają do walki z PiS, Kościołem i tożsamością Polski czyli Narodem poprzez kłamliwą propagandę. Natomiast Pan europoseł z PSL chyba nie ma szans w Świętokrzyskim, więc przymierzany jest jako tzw. skoczek na listę na Podkarpaciu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj