Wolontariusze potrzebni od zaraz
fot. Wanda Piasek

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie "Chrońmy zwierzęta" pilnie poszukuje wolontariuszy. 

W schronisku przebywa aktualnie 72 psy i 12 kotów. Na co dzień opiekuje się nimi sześciu pracowników ze Stowarzyszenia oraz kilkoro mieszkańców na zasadzie wolontariatu. Ze względu na liczbę zwierząt Stowarzyszenie potrzebuje więcej wolontariuszy. Chodzi głównie o osoby, które zechciałyby poświęcić swój czas na spacer z psem w pobliżu schroniska. W  miarę możliwości i zainteresowania mile widziana jest również pomoc przy pracach porządkowych czy też karmieniu czworonogów.

 Problem niedoboru wolontariuszy w dużej mierze wynika z utrudnień komunikacyjnych. Schronisko znajduje się w oddalonej o 10 km od centrum miasta dzielnicy Machów i nie dojeżdżają tam autobusy. Prezes stowarzyszenia deklaruje jednak, że zainteresowani wolontariatem mieszkańcy mogą liczyć na transport w obie strony zorganizowany przez schronisko. Wystarczy tylko zgłosić taką potrzebę telefonicznie. 

Osoby, które chciałyby również finansowo wesprzeć Tarnobrzeskie Stowarzyszenie "Chrońmy zwierzęta" mogą przekazać swój 1% z rocznego rozliczenia podatku. Niezbędne dane i numer konta: 
 (Tarnobrzeskie Stowarzyszenie "Chrońmy Zwierzęta" Numer konta: PKO BP 86 1020 4913 0000 9902 0123 8807 KRS 0000491909 

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj