25 lat za zabójstwo mieszkanki Racławic
Fot. Archiwum

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał na 25 lat więzienia Przemysława S. za zabójstwo 89-letniej mieszkanki Racławic koło Niska. Drugi z oskarżonych w tej sprawie Artur D. został uniewinniony.

Do zbrodni doszło w lipcu 2017 roku. 89-letnia kobieta zginęła we własnym domu od ciosów w głowę zadanych młotkiem. Ciało matki znalazł w łóżku jej syn. Sprawca działał wyjątkowo brutalnie. Staruszka miała zmasakrowaną głowę.

Prokuratura oskarżyła w sprawie zbrodni oraz kradzieży z włamaniem dokonanej na rzecz innej osoby dwóch mężczyzn. 22-letni Przemysław S., sąsiad ofiary, początkowo przyznał się do winy, później twierdził, że nie był sam i o dokonanie zbrodni obwiniał kolegę.

Prokurator domagał się dla obu oskarżonych kary 25 lat więzienia. Sąd uznał jednak, że sprawcą zabójstwa i kradzieży był tylko Przemysław S. Został skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Ponadto zasądzono od niego na rzecz dwóch synów i córki ofiary zadośćuczynienie w kwotach po 50 tysięcy złotych. 34-letni Artur D. został uniewinniony od stawianych mu zarzutów.

Wyrok nie jest prawomocny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj