Ostatnia szansa, aby zgłosić się do IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki” skierowanego do młodych miłośników programowania z Podkarpacia. Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Podczas konkursu młodzi programiści z województwa podkarpackiego będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu programowania w HTML, CSS, PHP czy JavaScript. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: „uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych” oraz „uczniowie szkół ponadgimnazjalnych”.

- Rynek pracy pokazuje, jak bardzo potrzebni są specjaliści w dziedzinie programowania – mówi Joanna Kłos, specjalista ds. rekrutacji, Ideo Sp. z o.o. – „web.Master podkarpacki” to niezwykła okazja dla młodych programistów z regionu, aby zrobić pierwszy krok w kierunku kariery w szeroko rozumianej branży IT.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 7 marca br. i zostanie zrealizowany z wykorzystaniem platformy e-learningowej, zrealizowanej przez firmę Ideo. Test on-line będzie trwał 15 minut, w trakcie których uczniowie odpowiedzą na 60 pytań. Kolejny etap to finał, który będzie miał miejsce 21 marca br. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Dostanie się do niego 15 najlepszych osób z każdej kategorii. Finaliści zmierzą się z typowo praktycznymi zadaniami związanymi z problematyką tworzenia i optymalizacji stron internetowych.

Rejestracja uczestników potrwa do 1 marca 2019 r. Uczniów zgłaszać mogą nauczyciele informatyki za pośrednictwem strony www.webmasterpodkarpacki.pl Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 

POLSKIE RADIO RZESZÓW JEST PATRONEM MEDIALNYM KONKURSU

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 15 Paź, 2019
  Prestiżowa nagroda dla naszych reportażystów
  Prestiżowa nagroda dla naszych reportażystów
   Dziennikarze Polskiego Radia Rzeszów  Agnieszka Lipska i Adam Głaczyński laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory". Jury przyznało  Srebrnego Melchiora w kategorii Premiera...
 • 15 Paź, 2019
  Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi
  Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi
  15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. To dzień w którym w szczególny sposób mówi się o tym,...
 • 15 Paź, 2019
  Ratownicy z Rzeszowa nagrywają kolejny teledysk
  Ratownicy z Rzeszowa nagrywają kolejny teledysk
  Rzeszowscy ratownicy medyczni nagrywają kolejny teledysk. Zdjęcia rozpoczęły się w Klubie Pod Palmą.  Po sukcesie piosenki "Serce piko", opowiadającej o...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj