Kuria odpowiada na zarzuty wobec biskupa J. Wątroby
fot. archiwum

Rzeszowska Kuria Diecezjalna opublikowała komunikat w którym odniosła się do informacji zawartych w raporcie fundacji "Nie lękajcie się" przekazanym w minionym tygodniu papieżowi Franciszkowi.

Raport zawiera nazwiska 26 wysokich rangą hierarchów polskiego kościoła którzy mieli tuszować przestępstwa pedofilii. W tym gronie jest także nazwisko biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby.

Fundacja przywołała w swoim raporcie działania kurii wobec skazanego za przestępstwa seksualne księdza Romana Jurczaka.

Odnosząc się do zarzutów rzecznik kurii ksiądz Tomasz Nowak stwierdza, że „w przypadku dotyczącym diecezji rzeszowskiej opisanym w raporcie nie mamy do czynienia ani z ukryciem ani z przeniesieniem sprawcy. Nie można też zarzucić biskupowi Janowi Wątrobie naruszenia przepisów prawa świeckiego lub kanonicznego”.

Kuria w odpowiednim czasie powiadomiła o wyroku Watykan, a osoby pokrzywdzone w tej sprawie nigdy nie zwróciły się do instytucji kościelnych - również po zakończeniu postępowania sądowego - głosi komunikat rzecznika prasowego rzeszowskiej kurii.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

4 komentarzy

 • Ekologiczny 27 Lut, 2019

  Jest to kłamliwy, nierzetelny i tendencyjny raport pełen manipulacji przekazany Ojcu Świętemu Franciszkowi jakiejś fundacji, która nazwała się ironicznie i przewrotnie "Nie lękajcie się".Wszystko to dla próby wprowadzenia zamętu i zamieszania przez środowiska lewackie w Polsce.

 • Observator 27 Lut, 2019

  Propagandą i kłamstwem ataki lewactwa w kościół, katolików i zasady religii rzymskokatolickiej. Gorzej jak za komuny. Są to znane środki do lewackiej walki ideologicznej o zdobycie panowania nad Polską i Polakami, a przy tym utracone stanowiska i kasa.

 • Grzegorz 27 Lut, 2019

  i jeszcze tu o naszej diececji:
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Grzegorz 27 Lut, 2019

  A tu inne informacje z diecezji:
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj