PIP przypomina i ostrzega właścicieli sklepów
Źródło: pixabay.com

d 1 tys. do nawet 30 tys. zł może wynieść mandat nałożony na właściciela sklepu który zatrudnia ludzi w dni ustawowo wolne od handlu - przypomina państwowa Inspekcja Pracy. Dziś (sobota) centra handlowe są czynne krócej niż zwykle, a jutro (niedziela) podobnie jak niemal wszystkie sklepy - zostaną zamknięte. Handlować mogą tylko sami właściciele sklepów lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Zakaz handlu w święta nie dotyczy stacji benzynowych i aptek, także barów, restauracji, kwiaciarni i innych placówek użyteczności publicznej. Jak przyznaje dyrektor okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie Wiesław Łyszczek, przedsiębiorcy coraz rzadziej łamią przepisy dotyczące dni ustawowo wolnych od handlu. Podczas ubiegłorocznych kontroli podkarpackich placówek wielkopowierzchniowych inspekcja pracy wykryła kilka przypadków łamania prawa.

Nie dotyczyło to bezpośrednio handlu - pracownicy przeprowadzali remanent. Jak dodają inspektorzy także w małych sklepach łamanie przepisów dotyczących handlu w święta - to rzadkość.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj