Od internautów. Zajęcia informatyczne dzieci z Jasła
Fot. MBP Jasło

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny zorganizowała akcję Ferie dobrze zaprogramowane, przeznaczoną tym razem dla dzieci w wieku 6-10 lat. Zajęcia Rany, rety, roboty! i Rany, rety, tablety! miały zaznajomić najmłodszych miłośników nowych technologii z nowinkami z cyfrowego świata i zachęcić do korzystania z ciekawych aplikacji.
Dzieci uczestniczące w warsztatach Rany, rety, roboty! dowiedziały się, że roboty to nie tylko skomplikowane maszyny, powstające w wyspecjalizowanych ośrodkach naukowych czy firmach, ale też proste zabawki, które można samodzielnie zbudować i zaprogramować, posługując się instrukcją i zestawem odpowiednich klocków lego. Poznały odpowiedzi na wiele zadanych pytań m.in. ile klocków potrzeba do zbudowania prostego robota i jak długo trwa budowa. Obejrzały film o najnowocześniejszych modelach robotów wykorzystywanych w różnych dziedzinach przemysłu i nauki. Używając prostej aplikacji nauczyły się programować niewielkie robociki, poruszające się na kółkach, a na koniec zawarły znajomość z kotem-robotem.
Podczas spotkań Rany, rety, tablety! młodzi fani Internetu poznali aplikację Quiver fashion, dzięki której zostali projektantami mody. Przygotowali własne propozycje stylizacji na wydrukowanych wzorach i za pomocą tabletu wczytali je do programu. Mogli zaobserwować swoja modelkę w 3D, zobaczyć jak porusza się po wybiegu i zrobić jej zdjęcie, a zaprojektowane przez nich stroje zostały zapisane w programie.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W czterech spotkaniach wzięło udział 45 dzieci.


MBP Jasło

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj