Sejmik wciąż bez komisji rewizyjnej
Fot. Archiwum

W podkarpackim sejmiku wojewódzkim nadal nie ma komisji rewizyjnej. Zgłoszony, po raz czwarty przez Koalicję Obywatelską, Andrzej Szlęzak nie zyskał poparcia. 
Komisja rewizyjna jest najważniejszą w samorządzie. Odpowiada za kontrolowanie prac sejmiku a także Zarządu Województwa Podkarpackiego. Jej kierownictwo, zgodnie z przepisami, przypada największemu klubowi opozycyjnemu czyli w tym wypadku Koalicji Obywatelskiej.

Poseł Zdzisław Gawlik przewodniczący podkarpackiej Platformy Obywatelskiej przed obradami sejmiku zapowiedział, Andrzej Szlęzak będzie konsekwentnie zgłaszany. 
Wicemarszałek Piotr Pilch przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości odpowiada, że w związku z takim działaniem opozycji PiS będzie zabiegać o wprowadzenie zmian w ustawie o samorządzie województwa. 

W trakcie obrad podkarpaccy radni zdecydowali dziś o przyznaniu 800 stypendiów dla najzdolniejszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych w regionie (510 dla uczniów z liceów ogólnokształcących i 216 dla techników i 54 dla branżowych szkół zawodowych). Samorząd wyda na to prawie 4 miliony złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj