Ks. Marek Zarzyczny o koncercie na rzecz krośnieńskiego hospicum
Fot. Archiwum

Dyrektor krośnieńskiego hospicjum zaprasza do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza na koncert charytatywny. Zbierane będą pieniądze na rzecz placówki, która opiekuje się stale ponad pięćdziesięcioma chorymi. Prowadzi także rehabilitację, wypożyczalnię sprzętu medycznego oraz opiekę nad chorymi w domu.

Bieżące utrzymanie budynku hospicjum, leki dla chorych czy wymiana sprzętu medycznego to ciągłe wydatki - podkreśla ksiądz Marek Zarzyczny. Na szczęście nie brakuje ludzi, którzy pomagają placówce przekazując 1 procent swojego podatku, biorąc udział w balu charytatywnym czy Polach Nadziei.

Pieniądze będą zbierane podczas dzisiejszego maratonu karnawałowego, którego organizatorem jest krośnianin, prof. Andrzej Pikul, jeden z najbardziej cenionych polskich i europejskich pedagogów gry na fortepianie.

W koncercie o godz. 16.00 weźmie udział jedenastu jego studentów i wykładowców Akademii Muzycznej w Krakowie. Gościem specjalnym będzie Katarzyna Oleś-Blacha,sopran,primadonna z Opery Krakowskiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 24 Lut, 2019

    Wielkie uznanie dla hospicjów i ludzi tam pracujących z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem.. Są to cisi bohaterowie działający na rzecz chorych bez rozgłosu i nadmiernej propagandy ze strony mediów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj