Tarnobrzeskie "Alternatywy 4"
Fot. Wanda Piasek

Wszystko wskazuje na to, że od najbliższego tygodnia rozpocznie się zasiedlanie nowego bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Tarnobrzegu przy ul. Św. Barbary. Na swoje mieszkania czeka tam od sierpnia ubiegłego roku ponad 50 rodzin.

Przyszli lokatorzy stali się zakładnikami sporu pomiędzy wykonawcą a inwestorem. Wykonawca konsekwentnie odmawia wydania dokumentacji budowlanej, która jest niezbędna do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, żądając ostatniej transzy płatności. Konflikt dotyczy wysokości żądanej kwoty.

Tymczasem TBS powołuje się na kary umowne z tytułu opóźnień zakończenia inwestycji, ale też wyraża obawę czy pieniądze trafią do mniejszych podwykonawców, którymi są firmy z okolic Tarnobrzega.

Mimo braku rozstrzygnięcia sporu, wspierany przez miasto inwestor sam odtworzył potrzebne dokumenty z historii budowy bloku. Wraz z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu TBS złożył je w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Kierujący tą instytucją Józef Brudz poinformował, że w najbliższy piątek zamierza wydać pozytywną dla inwestora decyzję w tej sprawie.

Poproszony o komentarz przedstawiciel wykonawcy powiedział, że nie chciałby prezentować stanowiska firmy przed umówionym na jutro spotkaniem z władzami Tarnobrzega oraz miejscowym TBS.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj