Tarnobrzeskie "Alternatywy 4"
Fot. Wanda Piasek

Wszystko wskazuje na to, że od najbliższego tygodnia rozpocznie się zasiedlanie nowego bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Tarnobrzegu przy ul. Św. Barbary. Na swoje mieszkania czeka tam od sierpnia ubiegłego roku ponad 50 rodzin.

Przyszli lokatorzy stali się zakładnikami sporu pomiędzy wykonawcą a inwestorem. Wykonawca konsekwentnie odmawia wydania dokumentacji budowlanej, która jest niezbędna do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, żądając ostatniej transzy płatności. Konflikt dotyczy wysokości żądanej kwoty.

Tymczasem TBS powołuje się na kary umowne z tytułu opóźnień zakończenia inwestycji, ale też wyraża obawę czy pieniądze trafią do mniejszych podwykonawców, którymi są firmy z okolic Tarnobrzega.

Mimo braku rozstrzygnięcia sporu, wspierany przez miasto inwestor sam odtworzył potrzebne dokumenty z historii budowy bloku. Wraz z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu TBS złożył je w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Kierujący tą instytucją Józef Brudz poinformował, że w najbliższy piątek zamierza wydać pozytywną dla inwestora decyzję w tej sprawie.

Poproszony o komentarz przedstawiciel wykonawcy powiedział, że nie chciałby prezentować stanowiska firmy przed umówionym na jutro spotkaniem z władzami Tarnobrzega oraz miejscowym TBS.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Artykuły powiązane

 • 07 Gru, 2019
  Marek Kachaniak o szkoleniu lotników.
  Marek Kachaniak o szkoleniu lotników.
  Dziś okazja do zwrócenia uwagi na osiągnięcia i znaczenie lotnictwa i do przyjrzenia się metodom szkolenia ludzi, którzy siadają za...
 • 06 Gru, 2019
  Mikołaj Birek o cyfrowym malarstwie
  Mikołaj Birek o cyfrowym malarstwie
  Malarstwo cyfrowe to coraz bardziej popularna technika tworzenia obrazów. Jednym z podkarpackich artystów korzystających z dobrodziejstw technologii cyfrowej jest Mikołaj...
 • 06 Gru, 2019
  Turniej recytatorów w Przemyślu
  Turniej recytatorów w Przemyślu
  W Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbył się kolejna edycja Turnieju Recytatorskiego Jednego Poety. Recytatorzy wzięli na warsztat wiersze Adama Wiedemanna,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj