18-latek pomógł zatrzymać pijanego kierowcę
fot. pixabay

Obywatelską postawą wykazał się 18-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy. W Kamionce spowodował on dwie kolizje i uciekł z miejsca zdarzenia. 

Nastolatek jadąc swoim autem, zwrócił uwagę na kolejno rozbite samochody. Zatrzymał się i pytał, czy osobom podróżującym nimi nie jest potrzebna pomoc. Gdy stanął przy terenowej Kii z rozbitym przodem, jej kierowca gwałtownie przyśpieszył i jadąc zygzakiem zaczął uciekać. 18-latek ruszył za nim i wezwał policjantów, którzy szybko zatrzymali pirata. Badanie wykazało u sprawcy kolizji - mieszkańca powiatu rzeszowskiego, ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Został on zatrzymany, przyznał się do winy i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze. Uzgodniono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na 4 lata i 7 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz obowiązek pokrycia kosztów postępowania.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj