Basen solankowy w Rzeszowie? Raczej nieprędko
fot. pixabay

Budowa basenu solankowego w Rzeszowie pod znakiem zapytania. Miał on powstać przy Szpitalu Miejskim przy ulicy Rycerskiej, ale trzeba sprawdzić czy spadkobiercy nie roszczą sobie praw do terenu. 

Pomysł budowy nie jest nowy, od dwóch lat miasto ma już projekt, zaczęto go aktualizować, ale pojawiły się wątpliwości co do spadkobierców działki. Jak poinformował rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki  - zanim zostaną podjęte dalsze kroki związane z budową basenu miasto chce sprawdzić, czy do terenu nie roszczą sobie praw spadkobiercy rodziny Jędrzejowiczów. 

Miasto dmucha na zimne po tym jak w sprawie rewitalizowanego parku przy ul. Rycerskiej odezwali się spadkobiercy i trzeba było przerwać prace. Taka sama sytuacja może zaistnieć w przypadku działki na której planowana jest  budowa basenu. Gdyby się okazało, że są spadkobiercy tych terenów, to samo postępowanie wyjaśniające może potrwać nawet dwa lata.

Basen solankowy byłby uzupełnieniem oferty Zakład Balneologii działającego od 2010 roku przy Szpitalu Miejskim. Jego szacunkowy koszt to 7 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj