Bogdan Rzońca o inwestycjach Polskich Kolei Państwowych
Fot. Renata Machnik

Podróż koleją staje się coraz wygodniejsza i rośnie jej popularność - twierdzi szef sejmowej komisji infrastruktury poseł PiS Bogdan Rzońca. W ubiegłym roku Polskie Koleje Państwowe przewiozły 310 milionów pasażerów.

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Bogdana Rzońcy dzieje się tak dzięki licznym inwestycjom, których nie brakuje również na Podkarpaciu. Trwają prace na magistrali z Rzeszowa do Przemyśla, tak by pociągi mogły jeździć z prędkością 160 km/h. Są już pieniądze przeznaczone na przebudowę linii z Rzeszowa przez Ocice, Radom do Warszawy. W 2023 roku czas przejazdu z Podkarpacia do stolicy ma się skrócić do około 3 godzin.

Zdaniem gościa Polskiego Radia Rzeszów należy zwrócić uwagę na modernizację połączeń międzynarodowych na Ukrainę przez Krościenko i przez Przełęcz Łupkowską do Budapesztu i na Bałkany. Jak dodaje poseł Bogdan Rzońca, gdyby udało się wpisać linię kolejową na południe Europy wraz Via Carpatia do europejskich korytarzy transportowych, byłaby możliwość finansowania obu tras z pieniędzy unijnych.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj