Biesiada Teatralna w Horyńcu - Zdroju trwa
fot. I.Piętak

W Horyńcu-Zdroju trwa Biesiada Teatralna - jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów małych form teatralnych.

Od czwartku swoje spektakle prezentuje 16 teatrów, w tym jeden ze Słowacji. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury widzowie mają okazję obejrzeć różnorodne propozycje działań teatralnych: spektakle dramatyczne, jednego aktora, czy muzyczne.

To już 40. edycja tego cenionego w Polsce festiwalu i okazja do wspomnień. Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis podkreślił w rozmowie z nami, że Biesiada Teatralna zawsze była świętem dla tej miejscowości, zwłaszcza, gdy od lat 90' ubiegłego wieku stała się wydarzeniem na skalę ogólnopolską.

W 1991 roku w jury zasiadali Agnieszka Osiecka i prof. Aleksander Bardini znakomity aktor, reżyser i pedagog teatralny. W kolejnych latach do tego gremium byli zapraszani m.in. Jan Peszek, Tomasz Stockinger, czy Olgierd Łukaszewicz.

W tym roku przewodniczącą jest aktorka filmowa i teatralna Magdalena Kumorek. Dzisiaj o godz. 21:00 - w Parku Zdrojowym z plenerowym spektaklem „Wiśniowy Sad” wystąpi gość specjalny festiwalu - Lwowski Teatr Woskresinnia. Jutro o godz. 16:00 - ogłoszenie wyników Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju podczas uroczystej Gali.

Relacja dźwiękowa z 40. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju, autor: Iwona Piętak

Z Magdaleną Kumorek rozmawia Iwona Piętak

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj