Premiera filmu "Ułaskawienie" w Zorzy
fot. archiwum

W rzeszowskim kinie Zorza odbędzie się premiera najnowszego filmu Jana Jakub Kolskiego pt. "Ułaskawienie". Po projekcji reżyser spotka się z widzami.

To kolejny film zrealizowano przy finansowym wsparciu województwa podkarpackiego i miasta Rzeszów w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego. Zdjęcia powstawały m.in. w Przemyślu, Sędziszowie Małopolskim, Pruchniku, Rozbórzu Długim, Węgierce i Krzywczy.

Jest to osadzona w realiach powojennej Polski historia zmagających się z żałobą rodziców. Para głównych bohaterów (granych przez Jana Jankowskiego i Grażynę Błęcką-Kolską) razem ze zwłokami swojego syna przemierzają pół kraju, by zapewnić zmarłemu godny pochówek.

Podróż rodziców pozwala im zobaczyć rzeczywistość zrujnowanego wojną kraju. To świat, w którym bliscy zwracają się przeciwko sobie, a nieoczekiwanym sojusznikiem może stać się dotychczasowy wróg.

„Ułaskawienie” spotkało się z dużym uznaniem ze strony krytyków filmowych i zdobyło trzy nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W Rzeszowie pokaz odbędzie się w najbliższą środę, dwa dni później film wejdzie do repertuaru kin.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj