Premiera filmu "Ułaskawienie" w Zorzy
fot. archiwum

W rzeszowskim kinie Zorza odbędzie się premiera najnowszego filmu Jana Jakub Kolskiego pt. "Ułaskawienie". Po projekcji reżyser spotka się z widzami.

To kolejny film zrealizowano przy finansowym wsparciu województwa podkarpackiego i miasta Rzeszów w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego. Zdjęcia powstawały m.in. w Przemyślu, Sędziszowie Małopolskim, Pruchniku, Rozbórzu Długim, Węgierce i Krzywczy.

Jest to osadzona w realiach powojennej Polski historia zmagających się z żałobą rodziców. Para głównych bohaterów (granych przez Jana Jankowskiego i Grażynę Błęcką-Kolską) razem ze zwłokami swojego syna przemierzają pół kraju, by zapewnić zmarłemu godny pochówek.

Podróż rodziców pozwala im zobaczyć rzeczywistość zrujnowanego wojną kraju. To świat, w którym bliscy zwracają się przeciwko sobie, a nieoczekiwanym sojusznikiem może stać się dotychczasowy wróg.

„Ułaskawienie” spotkało się z dużym uznaniem ze strony krytyków filmowych i zdobyło trzy nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W Rzeszowie pokaz odbędzie się w najbliższą środę, dwa dni później film wejdzie do repertuaru kin.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 25 Sty, 2020
  Uwaga na marznące opady na północy Podkarpacia
  Uwaga na marznące opady na północy Podkarpacia
  Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Ślisko na drogach i chodnikach może być  w powiatach: niżańskim, stalowowolskim...
 • 24 Sty, 2020
  Ruszył Generalny Pomiar Ruchu
  Ruszył Generalny Pomiar Ruchu
  Na drogach krajowych w całej Polsce rozpoczął się Generalny Pomiar Ruchu. Na Podkarpaciu pomiary z wykorzystaniem kamer wideo dokonywane są...
 • 24 Sty, 2020
  Przez pół roku zatrzymali 370 praw jazdy
  Przez pół roku zatrzymali 370 praw jazdy
  Od pół roku na Podkarpaciu działa policyjna grupa „SPEED”. Funkcjonariusze drogówki wchodzący w jej skład starają się przeciwdziałać agresywnym i...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj