Leśniczy K. Nóżka o spotkaniu z niedźwiedziem Leszkiem
Zrzut ekranu z filmu "Gdzieś na leśnej drodze w Bieszczadach..."

Leśniczy Kazimierz Nóżka z nadleśnictwa Baligród znany jest miłośnikom dzikiej przyrody, a jego krótkie filmy o dziko żyjących zwierzętach, robią furorę w sieci.

Materiały publikowane są na profilu facebookowym nadleśnictwa Baligród - https://www.facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe.

Nagranie, na którym słychać jak leśniczy rozmawia z niedźwiedziem stało się hitem internetu. Najpierw leśniczy pyta niedźwiedzia dlaczego jeszcze nie śpi i zwraca się do niego używając imienia Grzesiu, później mówi do niego Lesiu i Leszek. To właśnie na to drugie imię zareagowało zwierzę.

"Gdzieś na leśnej drodze w Bieszczadach..." (spotkanie z niedźwiedziem) - Film Kazimierza Nóżki

Kazimierz Nóżka powiedział na naszej antenie, że nie ma niczego nadzwyczajnego w tym, że spotyka na swojej drodze dziką zwierzynę i zwraca się do niedźwiedzi po imieniu. Codziennie w lesie spędza po kilka - kilkanaście godzin, i dlatego ma szansę częściej niż inni spotkać - na przykład - niedźwiedzie.

Pytany o zachowania wilków, dlaczego podchodzą do ludzkich gospodarstw powiedział, że nie rozumie takiego zachowania, być może potrzebne są szczegółowe badania naukowe dotyczące takich zachowań.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj