Obrońcy kolejnych 3 podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaskarżyli orzeczenie sądu o tymczasowym areszcie.

29 stycznia Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował, że na 3 miesiące aresztowani zostali: były członek zarządu PGZ  Radosław O., oraz dwaj byli dyrektorzy Robert K. i Robert Sz. Wszystkim prokuratura zarzuciła działania na szkodę spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. 

W swoich zażaleniach na areszt obrońcy zarzucali, że nie uprawdopodobniono w dużym stopniu, że podejrzani popełnili zarzucane im czyny oraz, że nie zachodzą przesłanki obawy matactwa i zagrożenia surową karą. Dodatkowo obrońca Roberta K. podnosił, że jego tymczasowe aresztowanie jest szczególnie dolegliwie z uwago na stan zdrowia podejrzanego, a także konieczność sprawowania opieki nad członkami najbliższej rodziny. Sąd rozpatrzy zażalenia na areszt w poniedziałek.

Wcześniej tarnobrzeski sąd utrzymał w mocy decyzje o tymczasowym areszcie dla byłego rzecznika MON Bartłomieja M. Dwoje innych podejrzanych  w sprawie nieprawidłowości w PGZ :były poseł Mariusz Antoni K. i była pracownica MON Agnieszka M. mają wolnościowe środki zapobiegawcze.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj