Wypadkowy Rzeszów wg. Yanosika
Fot. Archiwum

Ponad 370 kolizji w ubiegłym roku - takie żniwo zebrało zaledwie 5 miejsc znajdujących się na terenie Rzeszowa. Raport o tym, w jakich miejscach kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność przygotowali specjaliści z systemu Yanosik, opierając się na informacjach przekazanych przez samych kierowców.

Liderem niechlubnego rankingu okazało się rondo Pobitno. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 108 kolizji.

83 takie zdarzenia odnotowano na innym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie im. Jacka Kuronia. Trzecie miejsce należy do skrzyżowania al. Armii Krajowej i al. Gen. Władysława Sikorskiego. Zgłoszono tutaj 74 kolizje.

Na kolejnym miejscu jest skrzyżowanie ul. Krakowskiej i al. Wincentego Witosa. Odnotowano tutaj 54 zdarzenia drogowe. Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc w Rzeszowie zamyka rondo Romana Dmowskiego. W tej lokalizacji doszło do 53 kolizji i wypadków.

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa podkarpackiego w 2017 roku doszło do ponad 1,7 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 2 tys. osób, a 124 zginęło.

System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 18 Sty, 2020
  Policja prosi o pomoc w indentyfikacji
  Policja prosi o pomoc w indentyfikacji
  Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie na swojej stronie internetowej publikuje zdjęcia rekonstrukcyjne twarzy kobiety, zamordowanej przed laty w Pradze. Z...
 • 18 Sty, 2020
  Manifest "białych czepków" w Rzeszowie
  Manifest "białych czepków" w Rzeszowie
  Około dwóch tysięcy osób wzięło udział w proteście przed Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 i przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie....
 • 18 Sty, 2020
  Dziś w Rzeszowie protest pielęgniarek
  Dziś w Rzeszowie protest pielęgniarek
  O godz. 11:00 przed Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie ma rozpocząć się manifestacja. Organizatorami są związki zawodowe pielęgniarek...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj