Wypadkowy Rzeszów wg. Yanosika
Fot. Archiwum

Ponad 370 kolizji w ubiegłym roku - takie żniwo zebrało zaledwie 5 miejsc znajdujących się na terenie Rzeszowa. Raport o tym, w jakich miejscach kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność przygotowali specjaliści z systemu Yanosik, opierając się na informacjach przekazanych przez samych kierowców.

Liderem niechlubnego rankingu okazało się rondo Pobitno. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 108 kolizji.

83 takie zdarzenia odnotowano na innym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie im. Jacka Kuronia. Trzecie miejsce należy do skrzyżowania al. Armii Krajowej i al. Gen. Władysława Sikorskiego. Zgłoszono tutaj 74 kolizje.

Na kolejnym miejscu jest skrzyżowanie ul. Krakowskiej i al. Wincentego Witosa. Odnotowano tutaj 54 zdarzenia drogowe. Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc w Rzeszowie zamyka rondo Romana Dmowskiego. W tej lokalizacji doszło do 53 kolizji i wypadków.

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa podkarpackiego w 2017 roku doszło do ponad 1,7 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 2 tys. osób, a 124 zginęło.

System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj