Hejt na pracowników sanockiego szpitala
Fot. Archiwum

Prokuratura Rejonowa w Sanoku analizuje treść zawiadomienia w sprawie mowy nienawiści wobec pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Chodzi o losy 63-letniego mieszkańca Zagórza, który po dwóch wizytach w sanockiej placówce i jednej nocy w leskiej lecznicy, zmarł na sepsę. Na portalach internetowych pojawiły się różne wpisy m.in. nawołujące do pozbawienia lekarzy prawa do wykonywania zawodu lub zarzucające im brak kompetencji.

Beata Piotrowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie przypomina, że zgodnie z procedurami, prokuratura ma 30 dni na decyzję o wszczęciu postępowania karnego.

Rodzina pana Tadeusza Pastyrzaka na jednym z portali społecznościowych, zaapelowała o nie wydawanie wyroków i zaprzestanie obraźliwych wpisów. Zdaniem dr Danuty Ochojskiej z Zakładu Psychologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, negatywne i złośliwe komentarze internautów, określane potocznie „hejtem”, wynikają z niedowartościowania i frustracji.

Przypomnijmy, że w sprawie przyczyn i okoliczności śmierci pacjenta, Prokuratura Okręgowa w Krośnie prowadzi odrębne postępowanie na wniosek rodziny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj