Nie chcą rozbudowy biogazowni
fot. D.Kapała

Kilkuset mieszkańców Starego Miasta i Przychojca w gminie Leżajsk podpisało się pod protestem przeciwko planom rozbudowy biogazowni. Protestują też przedsiębiorcy.

Biogazownia w Starym Mieście produkuje prąd i ciepło oraz granulat biomasowy głównie z kiszonki kukurydzy. Teraz chce jako wsad stosować także m.in. odpady pochodzenia zwierzęcego. Inwestor zwrócił się w tej sprawie do Urzędu Gminy w Leżajsku. Został zobowiązany do sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko.

Mieszkańcy Starego Miasta i Przychojca obawiają się przede wszystkim smrodu przywożonych odpadów. Jak mówią już teraz jest on czasami trudny do zniesienia.

W pobliżu biogazowni znajdują się zakłady: Hortino i Browar, a także ważne ujęcia wody. Wójt gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko podkreśla, że przy rozpatrywaniu wniosku inwestora będą brane pod uwagę protesty społeczne oraz ochrona ujęć wody.

Stanowisko w sprawie inwestycji ma jeszcze przedstawić Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Mieszczuch ze Starego 17 Lut, 2019

    Proszę wójta o wybudowanie drogi łączącej strefę. Dzisiaj i ostatnie 10 lat to porażka Proszę o przebudowanie lub powrót do stanu poprzedniego skrzyżowania drogi do biogazowni z drogą do Hortino - na dzień dzisiejszy kolizyjne i niezgodne z KRD

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj