Zmarła najstarsza mieszkanka Podkarpacia
fot. archiwum

Na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli zostanie dziś pochowana Aniela Sołtyska z Katów w gminie Jarocin w powiecie niżańskim. Najstarsza mieszkanka Podkarpacia zmarła 8 lutego. 1 grudnia 2018 roku skończyła 108 lat.

W rozmowie z Radiem Rzeszów w dniu 107 urodzin nie narzekała na stan zdrowia, jak nam powiedziała nie lubi lekarzy ani lekarstw, całe życie zdrowo się odżywiała. Jedyne jej dolegliwości u schyłku życia to był coraz słabszy wzrok i słuch.

Aniela Sołtyska urodziła się w rodzinie rolników w Studzieńcu koło Pysznicy w powiecie stalowowolskim. Była najstarsza z ośmiorga rodzeństwa. Jej mąż zginął tragicznie w wypadku drogowym w wieku 81 lat. Małżonkowie mieli troje dzieci, syna i dwie córki. Aniela Sołtyska doczekała się pięciu wnuków i ośmiorga prawnuków.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • sd 12 Lut, 2019

    Teraz to już najstarszą mieszkanką Podkarpacia jest prawdopodobnie s. Gabriela Helena Sporniak, michalitka z Miejsca Piastowego. Jak doczeka - w czerwcu skończy 108 lat. Ma się dobrze, jest promienna, codziennie długie godziny spędza w kaplicy. Można z nią jeszcze porozmawiać normalnie, gdy założy aparat słuchowy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj