K. Feret o partii Wiosna i koalicji opozycji
fot. mm

Opozycja powinna się integrować, wskazują na to sondaże, w których przedmiotem badania stały się potencjalne koalicje - uważa dzisiejszy gość Radia Rzeszów Krzysztof Feret z Nowoczesnej.

Tymczasem np. powstanie ugrupowania Wiosna Roberta Biedronia mogło spowodować przepływ do niego części elektoratu opozycji. "Wolałbym, żeby Robert Biedroń był otwarty na rozmowy o koalicji, z tego co wiem raczej nie będzie tego robił. Natomiast pozostałe ugrupowania opozycyjne pracują nad zawiązaniem koalicji, rozmowy w tej sprawie są dość daleko zaawansowane" - mówi Krzysztof Feret.

Według Krzysztofa Fereta trzeba dogłębnie wyjaśnić sprawę spółki Srebrna i planów powstania dwóch wieżowców. Jak mówi polityk Nowoczesnej, nie przekonują go dotychczasowe wyjaśnienia PiS w tej sprawie. "Oczekiwałbym kompleksowego oświadczenia które na podstawie liczb i faktów uzasadniałoby stanowisko PiS" - dodaje Krzysztof Feret.

W wywiadzie opublikowanym przez tygodnik "Sieci" prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi, że szef partii ma prawo kierować radą fundacji, ma również prawo prowadzić negocjacje biznesowe dotyczące własności należącej do takiej fundacji.

Dodaje także, że nie ma żadnych formalnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a PiS, bo to dwie oddzielne instytucje.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator Observator 11 Lut, 2019

    Następny niby polityk, który miesza ludziom w gł zwykle nie można było usłyszeć żadnych pozytywów jak również rzeczywistych faktów popartych dowodami. Wypowiadający żonglował tylko faktami stwarzanymi przez media i to te hołubiące wyłącznie totalną opozycję., która nie ma argumentów ani swojego konkretnego programu tylko program antypis.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj