Radiowy performance o abp I. Tokarczuku oklaskiwany na stojąco
fot. AK

Oklaskami na stojąco nagrodziła publiczność najnowszy spektakl przygotowany przez Scenę Teatralną Polskiego Radia Rzeszów.

Spektakl został zaprezentowany na antenie oraz w naszym studiu koncertowym, w niedzielny wieczór 10 lutego. Był to performance radiowy pt. "Tokarczuk - kartki z historii" poświęcony postaci legendarnego metropolity przemyskiego.

Zmarły siedem lat temu abp Ignacy Tokarczuk, wspierał w czasach PRL działania opozycji antykomunistycznej, był obrońcą praw człowieka i budowniczym kościołów. Spektakl w reżyserii Jana Niemaszka osnuty został na faktach z życia metropolity przemyskiego i wydarzeniach z najnowszej historii Polski.

W rolę Ignacego Tokarczuka wcielił się aktor Waldemar Czyszak, w rolę Księdza - ksiądz Tomasz Nowak, lektorami na scenie byli aktorzy: Józef Hamkało i Jan Niemaszek, wiersz "Katechizm polskiego dziecka" powiedział Mikołaj Wisz, a narratorem był Adam Głaczyński.

Słowa podziękowania dla naszej Rozgłośni za realizację spektaklu wypowiedzieli po spektaklu: biskup rzeszowski ksiądz Jan Wątroba, wojewoda Ewa Leniart, poseł Wojciech Buczak i były prezydent Rzeszowa dr Mieczysław Janowski.

Ubiegły Rok był ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Arcybiskupa Tokarczuka, w setną rocznicę jego urodzin.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Sie, 2019
  "Pieśń Naszych Korzeni" w Jarosławiu
  "Pieśń Naszych Korzeni" w Jarosławiu
  W Jarosławiu rozpoczął się 27. Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń Naszych Korzeni". Jak informują organizatorzy głównym motywem będą różne aspekty samotności wpisane...
 • 18 Sie, 2019
  J.Kaczyński apeluje w Stalowej Woli o głosowanie na PiS
  J.Kaczyński apeluje w Stalowej Woli o głosowanie na PiS
  Obronimy Polskę, ale obronimy ją wtedy, jeżeli podejmiemy 13 października odpowiednie decyzje - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński na niedzielnym...
 • 17 Sie, 2019
  Przypominają o akcji "Burza"
  Przypominają o akcji "Burza"
  W Pilźnie w powiecie dębickim dziś (sobota) uroczystości w 75 rocznicy akcji "Burza". O godz. 16 w Klasztorze oo. Karmelitów...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj