Radiowy performance o abp I. Tokarczuku oklaskiwany na stojąco
fot. AK

Oklaskami na stojąco nagrodziła publiczność najnowszy spektakl przygotowany przez Scenę Teatralną Polskiego Radia Rzeszów.

Spektakl został zaprezentowany na antenie oraz w naszym studiu koncertowym, w niedzielny wieczór 10 lutego. Był to performance radiowy pt. "Tokarczuk - kartki z historii" poświęcony postaci legendarnego metropolity przemyskiego.

Zmarły siedem lat temu abp Ignacy Tokarczuk, wspierał w czasach PRL działania opozycji antykomunistycznej, był obrońcą praw człowieka i budowniczym kościołów. Spektakl w reżyserii Jana Niemaszka osnuty został na faktach z życia metropolity przemyskiego i wydarzeniach z najnowszej historii Polski.

W rolę Ignacego Tokarczuka wcielił się aktor Waldemar Czyszak, w rolę Księdza - ksiądz Tomasz Nowak, lektorami na scenie byli aktorzy: Józef Hamkało i Jan Niemaszek, wiersz "Katechizm polskiego dziecka" powiedział Mikołaj Wisz, a narratorem był Adam Głaczyński.

Słowa podziękowania dla naszej Rozgłośni za realizację spektaklu wypowiedzieli po spektaklu: biskup rzeszowski ksiądz Jan Wątroba, wojewoda Ewa Leniart, poseł Wojciech Buczak i były prezydent Rzeszowa dr Mieczysław Janowski.

Ubiegły Rok był ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Arcybiskupa Tokarczuka, w setną rocznicę jego urodzin.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj