Andrzej Rozenek w Rzeszowie: Ustawa dezubekizacyjna do zmiany
fot. Dariusz Kapała

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie zdecydował jeszcze czy przyłączy się do Koalicji Europejskiej tworzonej przez opozycję na wybory do Parlamentu Europejskiego. Andrzej Rozenek z SLD powiedział w Rzeszowie, że decyzja zapadnie na konwencji krajowej tej partii 16 lutego.                             

Rozenek chwali inicjatywę ogłoszoną przez Grzegorza Schetynę, a podpisaną przez 8 byłych premierów i dwóch byłych szefów dyplomacji. Uważa,że im szersza będzie koalicja ugrupowań opozycyjnych , tym większa szansa na zwycięstwo w wyborach europejskich i pokonanie PIS, na co wskazują  sondaże.  Andrzej Rozenek dodaje,że gdyby tak się stało niewykluczone,że podobnym wynikiem zakończyłyby sie jesienne wybory parlamentarne. 

Sojusz Lewicy Demokratycznej oczekuje,że po wyborach parlamentarnych uda się zmienić tzw. ustawę dezubekizacyjną, która zmniejszyła emerytury części funkcjonariuszy policji i innych służb. Zdaniem Andrzeja Rozenka  ustawa doprowadziła do wielu ludzkich tragedii i objęła nie komunistycznych zbrodniarzy, ale głównie zwykłych milicjantów, pracowników służb oraz wdowy i sieroty.

Ustawa zakłada obniżki emerytur funkcjonariuszy służb i policjantów, którzy choć jeden dzień przepracowali w Służbie Bezpieczeństwa, instytucji podlegającej komunistycznemu MSW, lub specsłużbach MON. 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj