Prokuratura składa zażalenie. Mariusz Antoni K. trafi do aresztu?
fot. archiwum

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu złożyła zażalenie na zastosowane w ubiegłym tygodniu środki zapobiegawcze wobec b. posła Mariusza Antoniego K.

W zeszłą środę Sąd Rejonowy zastosował wobec Mariusza Antoniego K. poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu. Prokuratura domagała się trzymiesięcznego aresztu. Zażalenie skierowano do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu za pośrednictwem miejscowego Sądu Rejonowego.

W ubiegły poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne, na polecenie tarnobrzeskiej prokuratury, zatrzymało w Warszawie sześć osób. To m.in. były rzecznik MON Bartłomiej M., były poseł Mariusz Antoni K. oraz członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej i dwaj byli dyrektorzy.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zarzuciła Mariuszowi Antoniemu K. oraz Bartłomiejowi M. "powoływanie się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

Bartłomiej M., decyzją sądu, trafił na trzy miesiące do aresztu. Podobnie jak trzej byli pracownicy PGZ.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj